Drømmeforhold fyller bakkene
Lagt til av: Espen Børresen | publisert: 29.12.2009
Nysnøen lokker folk til alpinbakken.
Trykk for større bilde |
 |
|
Fjerdedag jul strømmet folk til Kvitfjell i sola- © Kvitfjell |
|
Det var relativt stille i bakkene i Kvitfjell de første dagene i jula. Men fjerdedag jul skinte sol på all snøen som har lavet ned, og trafikken tok seg opp.
- Det er flere her i dag enn det normalt og i forhold til samme dag i fjor, sier markedssjef Eskil Solberg i Kvitfjell mandag.
Femte- og sjettedag jul er de dagene hvor flest trekker til alpinanlegget. Forholdene ligger godt til rette for skihungrige.
- Vi har en såle på 60-70 centimeter, og så ren pudder opp til 1,20 meter. Og det er igjen inversjon- det vil si at det er best å komme seg opp i høyden, forteller Solberg.
Mandag var det minus 10 grader på toppen av bakken, og minus 18 i bunn ved Gudbrandsdalslågen.
Ellers melder Kvitfjell om godt belegg på alle overnattingsstedene nyttårshelga.
- Det er nær fullsatt til nyttår, sier Solberg.
Kilde: www.gd.no
| |
|
Bildegalleriet har 23087 bilder!
0 lagt inn i dag - 0 den siste uken
Velkommen til Tråkkemaskin.no! På denne siden finner du den største oversikten over bransjenytt, det største bildegalleriet, den ferskeste diskusjonen og mye seriøs fakta!
|
|
Siste 20 Screeners Choice
|
|