Dødsulykke i Kvitfjell
Lagt til av: Espen Børresen | publisert: 17.02.2010
En 18 år gammel dansk gutt har omkommet i Kvitfjell. Gutten ble klemt mellom en vaier og skibakken.
Trykk for større bilde |
 |
|
dette området, i det såkalte Winterhogget, skjedde den tragiske ulykken © Reidar Kjæstad /NRK |
Politiet bekrefter at en ung gutt har omkommet i Kvitfjell. Gutten skal ifølge politiet ha kjørt ut av løypa og truffet et vaieropplegg og blitt kilt fast der.
Den omkomne er en 18 år gammel dansk gutt. Ulykken har skjedd på det såkalte Wintherhogget i OL-løypa på Kvitfjells østside.
Gutten kjørte nedover og ut av løypa hvor han traff en vaier som var festet til et gjerde slik at han ble klemt imellom vaieren og selve bakken. Gutten pådro seg store skader og døde etter kort tid, sier operasjonsleder Jøgen Berg i Gudbrandsdal politidistrikt.
En lege kom raskt til ulykkesstedet med kunne ikke redde gutten.
Det var skipatruljen i Kvitfjell som fant gutten. Patruljen oppdaget en ski inntil et gjerde og begynte å sjekke omstendighetene rundt skia og fant etter hvert gutten. Gutten var sammen med flere danske ungdommer som er i Kvitfjell denne uken. Daglig leder i Kvitfjell Alpinanlegg, Odd Stensrud, sier til GD at han og andre ansatte i anlegget i første omgang nå har tatt vare på de andre danske ungdommene som er svært preget av ulykken.
Ungdommene blir nå samlet og tatt vare på av kriseteamet i Ringebu.
Politiet fikk melding om ulykken 12.40. Lensmannsfolkene fra Ringebu er nå på veg inn i alpinanlegget. Det såkalte Wintherhogget der ulykken skjedde ligger et godt stykke ovenfor midtstasjonen slik at politiet må låne snøscooter for å komme fram til ulykkesstedet.
Dette er den andre ulykken i Kvitfjell på kun kort tid. Mandag kveld ble en 15 år gammel jente sendt til Ullevål universitetssykehus med alvorlige skader. Skadene i hode og ansikt betegnes som alvorlige, men skal ikke være livstruende.
Kilde: www.gd.no
| |
|
Bildegalleriet har 23087 bilder!
0 lagt inn i dag - 0 den siste uken
Velkommen til Tråkkemaskin.no! På denne siden finner du den største oversikten over bransjenytt, det største bildegalleriet, den ferskeste diskusjonen og mye seriøs fakta!
|
|
Siste 20 Screeners Choice
|
|